برگزیده مطالب

» انواع سقفهای پیش تنیده » انواع سقفهای پیش تنیده
 113 بازدید

انواع سقفهای پیش تنیده

سقفهای پیش تنیده با دو نوع از مصالح پیش تنیدگی قابل اجرا هستند : ۱- با مصالح باندد bonded ۲- با مصالح آنباندد unbonded     در نوع باندد استرندهای مصرفی پیش تنیدگی بدون روکش میباشند و  با دسته های ۲ الی ۵ تایی داخل غلافهای از جنس گالوانیزه قرار میگیرند و سپس در کنار […]

انواع سقفهای پیش تنیده

سقفهای پیش تنیده با دو نوع از مصالح پیش تنیدگی قابل اجرا هستند :

۱- با مصالح باندد bonded

۲- با مصالح آنباندد unbonded

 

 

در نوع باندد استرندهای مصرفی پیش تنیدگی بدون روکش میباشند و  با دسته های ۲ الی ۵ تایی داخل غلافهای از جنس گالوانیزه قرار میگیرند و سپس در کنار یکدیگر و در یک انکوریج قرار گرفه و بخشی از آن جهت کشش از لبه قالب سقف  بیرون می آید .

انتهای این نوع استرند (بدون روکش) با توجه به نوع طراحی از ۱ تا ۱.۵ متر با بتن درگیر میشود و در انتهایی ترین نقطه این استرندها جهت ایجاد گیر داری مناسب استرند بصورت پیازی شکل در می آید که باعث میگردد بتن به نحو مناسبی با استرند اتصال یابد . در پایان بتن ریزی و سپس کشش کابلهای پیش تنیدگی و بریدن اضافه انها از محل انکوریج . اقدام به پوشاندن روی انکوریج با ملات ماسه سیمان میشود .

پس از آن توسط شلنگهایی که از غلافهای پیش تنیدگی به بیرون بتن آمده اند ، دوغاب سیمان به داخل غلافهای پیش تنیدگی تزریق میگردد و کلیه منافذ داخل غلاف پر شده و در عمل امکان زنگ زدگی استرند پیش تنیدگی به حداقل خواهد رسید .

 

در نوع آنباندد (unbonded) استرندهای مصرفی از نوع روکش دار بوده . این نوع  استرند با روکش پلاستکی که مابین استرند و روکش از گریس مخصوصی استفاده شده است بصورت تکی به انکوریج مخصوص خود متص میگردد و در انتهای آن برای اتصال مناسب بتن با استرند از گیره و کوه استفاده میگردد .


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : انواع سقفهای پیش تنیده
مطالب مرتبط

دیدگاه بسته شده است.

گالری فیلم
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ 13034 بازدید