برگزیده مطالب

» انواع سقفهای پیش تنیده » انواع سقفهای پیش تنیده
 228 بازدید

انواع سقفهای پیش تنیده

سقفهای پیش تنیده با دو نوع از مصالح پیش تنیدگی قابل اجرا هستند : ۱- با مصالح باندد bonded ۲- با مصالح آنباندد unbonded در نوع باندد استرندهای مصرفی پیش تنیدگی بدون روکش میباشند و  با دسته های ۲ الی ۵ تایی داخل غلافهای از جنس گالوانیزه قرار میگیرند و سپس در کنار یکدیگر و […]

انواع سقفهای پیش تنیده

سقفهای پیش تنیده با دو نوع از مصالح پیش تنیدگی قابل اجرا هستند :

۱- با مصالح باندد bonded

۲- با مصالح آنباندد unbonded

در نوع باندد استرندهای مصرفی پیش تنیدگی بدون روکش میباشند و  با دسته های ۲ الی ۵ تایی داخل غلافهای از جنس گالوانیزه قرار میگیرند و سپس در کنار یکدیگر و در یک انکوریج قرار گرفه و بخشی از آن جهت کشش از لبه قالب سقف  بیرون می آید .

انتهای این نوع استرند (بدون روکش) با توجه به نوع طراحی از ۱ تا ۱.۵ متر با بتن درگیر میشود و در انتهایی ترین نقطه این استرندها جهت ایجاد گیر داری مناسب استرند بصورت پیازی شکل در می آید که باعث میگردد بتن به نحو مناسبی با استرند اتصال یابد . در پایان بتن ریزی و سپس کشش کابلهای پیش تنیدگی و بریدن اضافه انها از محل انکوریج . اقدام به پوشاندن روی انکوریج با ملات ماسه سیمان میشود .

پس از آن توسط شلنگهایی که از غلافهای پیش تنیدگی به بیرون بتن آمده اند ، دوغاب سیمان به داخل غلافهای پیش تنیدگی تزریق میگردد و کلیه منافذ داخل غلاف پر شده و در عمل امکان زنگ زدگی استرند پیش تنیدگی به حداقل خواهد رسید .

 

در نوع آنباندد (unbonded) استرندهای مصرفی از نوع روکش دار بوده . این نوع  استرند با روکش پلاستکی که مابین استرند و روکش از گریس مخصوصی استفاده شده است بصورت تکی به انکوریج مخصوص خود متصل میگردد و در انتهای آن برای اتصال مناسب بتن با استرند از گیره و کوه استفاده میگردد .

اجرای سقف پیش تنیده

فروش مصالح پیش تنیده

پیمانکار پیش تنیدگی

تخفیف فروش مصالح پیش تنیده

استرند پیش تنیدگی

طراحی رایگان سازه پیش تنیده

استرند اروپایی

گوه پیش تنیدگی نیلینگ

 

 

 

 


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : انواع سقفهای پیش تنیده
مطالب مرتبط

دیدگاه بسته شده است.