مطالب جدید

» مزایای پیش تنیدگی » ایجاد دهانه های بزرگ سازه ای

تاریخ انتشار : 2019/04/14 - 20:30

 کد خبر: 11921
 706 بازدید

ایجاد دهانه های بزرگ سازه ای

با استفاده از پيش تنيدگي دال بتنی امکان ايجاد دهانه هاي بزرگتر در سازه همراه با کاهش تعداد ستونها وجود دارد . محدوديتهايي که ساير روشها (سازه فلزی – سازه های بتنی سنتی تیرچه بلوک یا دال بتنی )  در پوشاندن دهانه هاي بزرگ با آن مواجه هستند در اين سيستم منتفي است . اين مزيت قابليتهاي گسترده اي […]

ایجاد دهانه های بزرگ سازه ای

ایجاد دهانه بزرگ سازه ای با سقف پیش تنیده

با استفاده از پيش تنيدگي دال بتنی امکان ايجاد دهانه هاي بزرگتر در سازه همراه با کاهش تعداد ستونها وجود دارد . محدوديتهايي که ساير روشها (سازه فلزی – سازه های بتنی سنتی تیرچه بلوک یا دال بتنی )  در پوشاندن دهانه هاي بزرگ با آن مواجه هستند در اين سيستم منتفي است . اين مزيت قابليتهاي گسترده اي را در اختيار طرح معماري قرارداده ، همچنين امکان استفاده مناسبتري از فضا را ايجاد مي کند که موجب افزايش فضاي مفيد در ساختمان شده و قطعاً در پروژه‌هاي مختلف استفاده مطلوبتري خواهد داشت امکان تامين پارکينگ‌هاي بيشتر یا ایجاد سالنهای چند منظوره ،سالن همایش ، سالن ورزشی ، استخر  در ساختمان به خاطر افزايش طول دهانه‌ها و کاهش تعداد ستونها ميسر ميگردد .

فواصل دهانه های پیش تنیدگی ( حداکثر فاصله بین ستونها ) از 8 الی 20 متر و بیشتر میباشد . با توجه به نوع کاربری سازه میتوان بهترین و اقتصادی ترین فاصله بین ستونها را در سقفهای پیش تنیده طراحی نمود و از مزایای این تکنولوژی بهره مند شد .


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : مزایای پیش تنیدگی

دیدگاه بسته شده است.