مطالب جدید

» آشنایی با پیش تنیدگی » روش پیش کشیدن PRETENSIONED SYSTEM

تاریخ انتشار : 2019/09/15 - 20:14

 کد خبر: 13198
 486 بازدید

روش پیش کشیدن PRETENSIONED SYSTEM

روش پیش کشیدن PRETENSIONED SYSTEM همان گونه که از اسم آن پیداست در این روش  اجرا ، با کشیدن کابل پیش تنیدگی قبل از عملیات بتن ریزی و  سپس اجرای بتن روی کابل تحت کشش عملیات انجام میشود (PRE TENSION). در این روش ابتدا کابل پیش تنیدگی در بستر قالب بندی بتن از یک انتها […]

روش پیش کشیدن PRETENSIONED SYSTEM

روش پیش کشیدن PRETENSIONED SYSTEM

همان گونه که از اسم آن پیداست در این روش  اجرا ، با کشیدن کابل پیش تنیدگی قبل از عملیات بتن ریزی و  سپس اجرای بتن روی کابل تحت کشش عملیات انجام میشود (PRE TENSION).

در این روش ابتدا کابل پیش تنیدگی در بستر قالب بندی بتن از یک انتها توسط گیره(anchorage) مهار میگردد و از انتهای دیگر توسط جک کشیده میشود .

در این حالت تکیه گاههای بستر قالب بندی بتن باید صلب و قادر به تحمل نیروی پیش تنیدگی باشند .

پس از دست یابی به نیروی پیش تنیدگی اولیه مورد نظر ، عملیات بتن ریزی روی کابل تحت کشش انجام میشود .

در این مرحله و پس از گیرش بتن و دستیابی به مقاومت مورد نیاز ، کابل پیش تنیدگی به تدریج رها میشود و نیروی پیش تنیدگی به عضو بتنی منتقل میگردد .

عمل رها کردن کابل پیش تنیدگی باید بصورت تدریجی انجام شود تا ضربه ای به عضو پیش تنیده وارد نشود.

 

مزایای اجرا به روش پیش کشیدن

روش پیش کشیدن برای تولید انبوه قطعات در کارخانه مناسب میباشد و در برخی موارد چند عضو بتنی بطور همزمان و توسط یک کابل پیش تنیده میشوند .

از مزایای دیگر روش پیش کشیدن انجام کلیه عملیات پیش تنیدگی در کارخانه و با اعمال کنترل کیفیت لازم میباشد .

روش پیش کشیدن همچنین نیاز به قطعات اضافی مانند غلاف و گیره و غیره ندارد ولی این مصالح در پس کشیدن مورد نیاز است بدین جهت پیش کشیدن یک روش ارزانتر است .

 

محدودیتهای پیش کشیده(PRE TENSION)

سختی و محدودیت به علت ابعاد و اندازه قطعات از نظر حمل و نقل و جابجایی .

اعمال نیروی پیش تنیدگی در ابتدای عمر بتن

شکل کابل پیش تنیدگی . معمولا بهترین حالت کابل پیش تنیدگی در روش پیش کشیدن کابل مستقیم است و خروج از مرکزیت نیز اگر مد نظر باشد خروج از مرکزیت ثابت است .

خروج از مرکزیت متغیر در حالت پیش کشیدن با مقدار دشواری و هزینه بیشتر همراه میباشد و لازم است کابل در نقاط مختلف توسط گیره هایی مهار گردد .

 

سقف پیش تنیده ، اجرای سقف پیش تنیده ، فروش مصالح پیش تنیده ،طراحی سقف پیش تنیده ، پیمانکار پیش تنیدگی ، تخفیف فروش مصالح پیش تنیده ، استرند پیش تنیدگی ،طراحی رایگان سازه پیش تنیده ،استرند نیم اینچ اروپایی ، فروش مصالح نیلینگ خاک ، فروش مصالح نیلینگ خاک ، گوه پیش تنیدگی نیلینگ،تجهیزات پیش تنیدگی ، حداکثر دهانه در پیش تنیدگی ، مزایای پیش تنیدگی


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : آشنایی با پیش تنیدگی

دیدگاه بسته شده است.