مطالب جدید

» آشنایی با پیش تنیدگی » مزایای بتن پیش تنیده

تاریخ انتشار : 2019/09/14 - 17:59

 کد خبر: 13089
 547 بازدید

مزایای بتن پیش تنیده

رفتار ارتجاعی رفتار ارتجاعی سبب قابلیت شکل پذیری (ductiility) سازه میشود .  این قابلیت برای بارهای ضربه ای ( impact) و بارهای ناشی از زلزله مناسب است و در مورد دهانه های بزرگ و پل ها بسیار حائز اهمیت است . رفتار ارتجاعی سبب مطابقت مفروضات طراحی با رفتار واقعی سازه میشود .   کاهش […]

مزایای بتن پیش تنیده

رفتار ارتجاعی

رفتار ارتجاعی سبب قابلیت شکل پذیری (ductiility) سازه میشود .  این قابلیت برای بارهای ضربه ای ( impact) و بارهای ناشی از زلزله مناسب است و در مورد دهانه های بزرگ و پل ها بسیار حائز اهمیت است .

رفتار ارتجاعی سبب مطابقت مفروضات طراحی با رفتار واقعی سازه میشود .

 

کاهش تغییر شکل عضو پیش تنیده

نیروی پیش تنیدگی سبب کاهش تغییر شکل عضو میشود .ضمن اینکه خیز به طرف بالا نیز ایجاد میگردد . این قابلیت ها خصوصا” برای دهانه های بزرگ و در پل ها از همیت زیادی برخوردارند .

بتن پیش تنیده بهترین راه حل در خصوص استفاده از بتن و فولاد با مقاومت بالا (استرند) در ترکیب با یکدیگر میباشد .

 

کشش استرند

با کشیدن فولاد با مقاومت بالا(استرند) و حذف کرنش اولیه آن ، بدون نیاز به کرنش یا تغییر شکل زیاد ، از مقاومت بالای فولاد استفاده میگردد .ضمن اینکه ترکیب بتن و فولاد با مقاومت بالا سبب مقاطعی با ابعاد مناسب میگردد .

 

حذف ترکهای کششی

بتن پیش تنیده به دلیل ظرافت طرح و حذف ترکهای کششی از ظاهر بهتری در مقایسه با بتن آرمه برخوردار میباشد .

 

افزایش مقاومت برشی و پیچشی

بتن پیش تنیده به دلیل رفتار ارتجاعی و حذف ترکهای کششی از مقاومت برشی و پیچشی بیشتری در مقایسه با بتن آرمه برخوردار میباشد .

 

موارد کاربرد بتن پیش تنیده

بتن پیش تنیده در سازه هایی همچون منابع و مخازن و سازههایی که در مناطق زلزله پذیری بالا هستند و سقفهایی که در اثر بارهای ضربه ای لرزش را تجربه میکنند و یا دالهایی که بارهای سنگین بر انها وارد میگردد و ضخامت بتن دارای محدودیت میباشد یک راه حل مناسب میباشد .

بتن پیش تنیده معمولا” در اعضای خمشی (تیرها ، دالها) استفاده میشود و سایر اعضاء از قبیل فشاری و ترکیب فشاری و خمشی (ستونها، تیر-ستونها) و غیره به ندرت پیش تنیده میشوند .

بکارگیری افراد متخصص

بتن پیش تنیده باید محاسبه و اجرا و کنترل آن با کیفیت دقیق اجرا گردد و در هر مرحله نیازمند افراد متخصص در این زمینه میباشد و  لذا در صورت بکار گیری این افراد کیفیت سازه اجرایی بالا خواهد رفت .

سقف پیش تنیده ، اجرای سقف پیش تنیده ، فروش مصالح پیش تنیده ،طراحی سقف پیش تنیده ، پیمانکار پیش تنیدگی ، تخفیف فروش مصالح پیش تنیده ، استرند پیش تنیدگی ،طراحی رایگان سازه پیش تنیده ،استرند نیم اینچ اروپایی ، فروش مصالح نیلینگ خاک ، فروش مصالح نیلینگ خاک ، گوه پیش تنیدگی نیلینگ،تجهیزات پیش تنیدگی ، حداکثر دهانه در پیش تنیدگی ، مزایای پیش تنیدگی

 


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : آشنایی با پیش تنیدگی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه