برگزیده مطالب

» آشنایی با پیش تنیدگی » پیش تنیده پس کشیده
 618 بازدید

پیش تنیده پس کشیده

روشهای پیش تنیده پس کشیده روش دیگر پیش تنیده کردن اعضاء بتنی روش پس کشیدن است که با دو روش bonded و unbonded انجام میشود . این روش همان گونه که از اسم آن پیداست با کشیدن کابل پیش تنیدگی پس از عملیات بتن ریزی و گیرش بتن انجام میشود .   نحوه اجرای پیش […]

پیش تنیده پس کشیده

روشهای پیش تنیده پس کشیده

روش دیگر پیش تنیده کردن اعضاء بتنی روش پس کشیدن است که با دو روش bonded و unbonded انجام میشود .

این روش همان گونه که از اسم آن پیداست با کشیدن کابل پیش تنیدگی پس از عملیات بتن ریزی و گیرش بتن انجام میشود .

 

نحوه اجرای پیش تنیده پس کشیده

در این روش ابتدا پس از قالب بندی بتن ،  کابلهای پیش تنیدگی با غلاف یا بدون غلاف  کار گذاشته میشوند  . استرندها در یک انتها در روش unbonded  توسط گیره و در روش  bonded با پیازی کردن سر کابل (بسکت کردن) مهار میگردد . پس از بتن ریزی و گیرش بتن کابل پیش تنیدگی که در یک انتها در روش unbonded  توسط گیره و در روش  bonded با پیازی کردن سر کابل (بسکت کردن) مهار میگردد و از انتهای دیگر توسط جک کشیده میشود . عمل کشیدن کابل ادامه می یابد تا نیروی پیش تنیدگی مورد نظر حاصل گردد .

توجه شود در حالت  unbonded  نیروی پیش تنیدگی فقط از طریق گیره های انتهایی به عضو بتنی منتقل میگرددو باید به ایمنی گیره ها و محفوظ نگه داشتن آن ها توجه خاص گردد زیرا در صورت عدم اتصال درست و یا کیفیت نامناسب گوه ،در زمان کشیدن استرند از لبه کار و  از سمت دیگر با بیرون آمدن استرند از گیرهای داخل بتن مواجه خواهیم شد که میبایست مجدد بخش انتهایی استرند از داخل بتن به بیرون کشیده شده و اصلاح گوه و نصب ان صورت گیرد و مجددا” داخل بتن قرار داده شده  و بتن ریزی گردد و عملیات کشش مجدد انجام شود .

خطاهای رایج در سیستم آنباندد یا نچسبیده (unbonded)

در صورتیکه این خطا در داخل تیرها صورت گیرد ، بعلت سختی در تخریب بتن  تیر و دسترسی به گوه ها و استرند داخل ان عملا اصلاح غیر ممکن خواهد بود و کشش این استرند انجام نخواهد شد که باعث پایین امدن ضریب ایمنی در تیر پیش تینده میگردد .

لذا بکارگیری روش bonded  برای بالا بردن ضریب ایمنی در پیش تنیدگی همواره توصیه میگردد . در اکثر پلهای بتنی نیز از روش bonded  برای پیش تنیده کردن اعضاء استفاده میگردد .

سقف پیش تنیده ، اجرای سقف پیش تنیده ، فروش مصالح پیش تنیده ،طراحی سقف پیش تنیده ، پیمانکار پیش تنیدگی ، تخفیف فروش مصالح پیش تنیده ، استرند پیش تنیدگی ،طراحی رایگان سازه پیش تنیده ،استرند نیم اینچ اروپایی ، فروش مصالح نیلینگ خاک ، فروش مصالح نیلینگ خاک ، گوه پیش تنیدگی نیلینگ،تجهیزات پیش تنیدگی ، حداکثر دهانه در پیش تنیدگی ، مزایای پیش تنیدگی


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : آشنایی با پیش تنیدگی , مطالب خواندنی

دیدگاه بسته شده است.